Radionica “I mi smo tu” za Rome u Centru za mlade – Beli Manastir

U Caritasovom Centru za mlade u Belom Manastiru u subotu 11. svibnja 2024. godine s početkom u 17,00 sati održati ćemo  radionice odgajatelja i socijalnog pedagoga za djecu, mlade Rome i njihove roditelje. Tema radionice odgajatelja biti će vezana za Majčin dan  i Međunarodni dan obitelji. Majčin dan je praznik u čast majki i majčinstva koji se u većini zemalja, pa i Hrvatskoj, obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju, ove godine je na 12.05. Toga dana se majke i bake uglavnom darivaju cvijećem te čestitkama i malim poklonima koje su izradila njihova djeca i unuci, stoga ćemo mi u kreativnom dijelu radionica izrađivati cvijeće i čestitke koje će oni darivati svojim majkama, bakama. Međunarodni dan obitelji  obilježava se 15. svibnja s ciljem podizanja svijesti o važnosti obitelji i njezine uloge u društvu. Približiti ćemo našim sudionicima na radionici da su „Obitelji“ temelj svakoga društva, a pružajući osjećaj pripadnosti i identiteta sudjeluju u oblikovanju vrijednosti i uvjerenja pojedinaca. Povodom Međunarodnog dana obitelji, usredotočeni ćemo biti na demografske promjene kao jednog od najvažnijih trendova današnjice koji utječe na život i dobrobit obitelji diljem svijeta. Tema radionice socijalnog pedagoga biti će: „Obiteljska pravila za povezanost i razumijevanje“.  Interaktivna je radionicu posvećena važnosti obiteljskih pravila. Kroz dinamične aktivnosti i razgovor, istražit ćemo kako pravila mogu unaprijediti međusobne veze unutar obitelji i stvoriti toplu atmosferu u domu. Sudionici će imati priliku razvijati osjećaj odgovornosti prema obitelji te promišljati o svojim ulogama unutar nje.