Početak X. ciklusa projekta “I mi smo tu” radionice za mlade Rome i njihove roditelje

Caritas Đakovačko-osječke nadbiskupije nastavlja s provođenjem radionica za djecu, mlade Rome i njihove roditelje u Caritasovom Centru za mlade u Belom Manastiru. Ovaj X. ciklus projekta sufinanciran je od strane Hrvatskog Caritasa. Radionice će voditi stručni tim koga čine: odgajatelji Mira Vego i Ljiljana Ventengl te Karolina Burek Bilokapić, socijalni pedagog. Temeljni cilj ovog projekta je osiguranje jednakih mogućnosti, nediskriminacija, desegregacija, suzbijanje društvene marginaliziranosti, poticanje društvene integracije Roma uz poštivanje prava manjina i prava na jednakost.

Radionice ćemo održavati jedan do dva puta mjesečno, subotom, od 17,00 do 19,00 sati u Caritasovom Centru za mlade – Beli Manastir. Prve radionice održat ćemo u subotu, 24.02.2024. god. s početkom u 17,00 sati. Tema radionica odgajatelja bit će: „Korizmene poruke“. Korizma je vrijeme da uklonimo sve što je suvišno u našem životu i našem srcu. Aktivno sudjelovanje romske djece u korizmenom vremenu. U svom srcu napravimo mjesta za druge, za svijet, za Krista. Kreativne aktivnosti bit će izrada plakata- izrada križa od ljubičastog papira te pisanje njihovih osobnih poruka. Tema radionica socijalnog pedagoga bit će: „Promjena kreće od mene“. Socijalno pedagoška radionica namijenjena je adolescentima romske populacije sa svrhom osnaživanja socio – emocionalnih kompetencija. Razgovarati s njima i potaknuti ih da promišljaju o svojim djelima i njihovim posljedicama pozitivnim i negativnim, da prepoznaju ponašanja koja imaju pozitivne posljedice prema drugima i  na promišljaju o dobrim djelima prema bližnjima.

Ivanka Domazet, koordinator projekta