I mi smo tu – radionice za djecu, mlade Rome i njihove roditelje u Centru za mlade – Beli Manastir

Caritas Đakovačko-osječke nadbiskupije nastavlja s provođenjem radionica za djecu, mlade Rome i njihove roditelje u Caritasovom Centru za mlade u Belom Manastiru. Ovaj IX. ciklus projekta sufinanciran je od strane Hrvatskog Caritasa. Radionice će voditi stručni tim koga čine: odgajatelji i socijalni pedagog. Temeljni cilj ovog projekta je osiguranje jednakih mogućnosti, nediskriminacija, desegregacija, suzbijanje društvene marginaliziranosti, poticanje društvene integracije Roma uz poštivanje prava manjina i prava na jednakost.

Radionice ćemo održavati dva puta mjesečno, subotom, od 17,00 do 19,00 sati u Caritasovom Centru za mlade. U subotu, 14.10.2023. god. s početkom u 17,30 sati biti će održana radionica na temu: „Sretan/na sam s tobom“.   Socijalno pedagoška radionica namijenjena je adolescentima romske populacije sa svrhom osnaživanja socio emocionalnih kompetencija. Na radionici “Sretan/na sam s tobom” cilj učenja bit će prepoznati strategije za održavanje pozitivnih odnosa s vršnjacima. Aktivnosti na ovoj radionici  osmišljene su kako bi potakle razvoj prosocijalnih vještina koje doprinose izgradnji čvrste mreže pozitivnih odnosa. Potaknut ćemo sudionike da promisle o vrijednosti prijateljstva te im omogućiti da razviju i ojačaju strategije za izgradnju, održavanje i zaštitu pozitivnih odnosa s vršnjacima.