Proslava 75. obljetnice Caritasa Đakovačko-osječke nadbiskupije

OSIJEK (TU) – Caritas Đakovačko-osječke nadbiskupije proslavit će 4. prosinca 75. obljetnicu svoga djelovanja. Program će započeti u 17 sati u pastoralnim prostorima pri Vikarijatu Osijek. Nakon molitve i uvodnih pozdrava uslijedit će predavanje doc. dr. Drage Tukare, ravnatelja Caritasa Đakovačko-osječke nadbiskupije na temu  „Caritas od osnutka do danas – pregled“ te prof. dr. Vladimira Dugalića, dekana KBF-a u Đakovu na temu „Caritas – konkretni izričaj sakramenata (euharistija)“.

Nakon pauze bit će predstavljeni konkretni oblici karitativnog djelovanja kroz udruge i župni Caritas. Svoje djelovanje predstavit će:  Udruga „Amadea“, Đakovo; Katolička udruga „Veronikin rubac“, Osijek; Udruga „Sv. Vinko Paulski“, Đakovo; Caritas Župe Rođenja sv. Ivana Krstitelja, Ivankovo te Udruga „Prijatelji svetog Martina“, Beli Manastir. Potom će biti prikazan film o Caritasu Đakovačko-osječke nadbiskupije. Uslijedit će obraćanje nadbiskupa đakovačko-osječkog mons. dr. Đure Hranića te prisutnih gostiju, a nakon toga i čin zahvale. Program će pjesmom obogatiti Zbor mladih Župe Preslavnoga Imena Marijina, Osijek.