Caritasovi regionalni seminari za djelatnike, volontere i članove Odbora za karitativnu djelatnost pri Župnim pastoralnim vijećima

Caritas Đakovačko-osječke nadbiskupije je od 2. do 10. listopada o. g. uz suradnju s dekantskim povjerenicima za Caritas i župnicima Đakovačko-osječke nadbiskupije organizirao šest regionalnih seminara u našoj Nadbiskupiji . Seminari su održani u Valpovu za Valpovački i Donjomiholjački dekanat, u Slavonskom Brodu za Slavonskobrodski, Sibinjski i Garčinski dekanat, u Vinkovcima za Vinkovački, Vukovarski i Otočki dekanat, u Osijeku za dva Osječka, Čepinski i Baranjski dekanat, u Đakovu za Đakovački i Velikokopanički dekanat i u Županji za Županjski i Drenovački dekanat. Tema predavanja je bila „Zahtjevi nove evangelizacije u perspektivi djelovanja Odbora Župnog pastoralnog vijeća za karitativnu djelatnost“. Predavač je bio vlč. dr. sc. Stanislav Šota, koordinator Pastoralnog centra Đakovačko-osječke nadbiskupije i profesor na Katoličkom Bogoslovnom fakultetu u Đakovu. Velečasni Šota je u svojim izlaganjima istaknuo važnost djelovanja Odbora Župnog pastoralnog vijeća za karitativnu djelatnost i župnoga caritasa u svakoj župnoj zajednici, te povezanost caritasa i evangelizacije u redovitom pastrolanom djelovanju. Na seminarima je ukupno sudjelovalo 173 volontera župnih caritasa i članova Odbora za karitativnu djelatnost unutar Župnih pastoralnih vijeća. Na ovim seminarima također je predstavljen i projekt Nadbiskupijskog Caritasa „75 za 1“, te je upućen poziv volonterima i članovima Odbora za karitativnu djelatnost pri Župnim pastoralnim vijećima na ovogodišnju proslavu 75 godina od formalnog osnutka Caritasa Đakovačko-osječke nadbiskupije.

Mišo Lukačević