Mobilni tim “I mi smo tu” u Slavonskom Brodu

Vlč. Mato Matasović, župnik župe Sv. Josip Radnik u Slavonskom Brodu spreman je surađivati i uključiti se u realizaciju našeg projekta „I mi smo tu“ radionice s djecom i mladim Romima. Na području njegove župe ima dosta Roma, on ima dobru komunikaciju s njima, potaknuti će ih i animirati za uključenje u aktivnosti koje provodimo ovim projektom.

U dogovoru s njim 12. ožujka 2016. god. s početkom u 16,oo sati u župi Sv. Josip Radnik u Slavonskom Brodu održati ćemo pilot radionicu i prvi izlazak mobilnog tima na „teren“ te na taj način započeti proširenje projekta na ostale dijelove nadbiskupije i uključivanje i drugih romskih zajednica u aktivnosti projekta.

Planirane aktivnosti za radionicu su:
Mlađa skupina:
– čitanje priče
– razgovor o pročitanoj priči
– radne liste i bojanke ( prilagođene dobi djece )
– kreativno izražavanje, izrada zajedničkog plakata „I mi smo tu“

Starija skupina:
– igre za razvoj socijalnih vještina,
cilj igre: kako slušati druge,razvoj vještine komunikacije,verbalna i neverbalna
– radne liste
– društvena igra „Kruške i jabuke“ i Alias – reci drugim riječima

Roditelji:
– razgovor i upoznavanje s njima te s članovima njihove obitelji koji su prisutni na radionici

Tim koji će sudjelovati u realizaciji radionice: Ivanka Domazet, koordinator projekta i stručni suradnici Mira Vego, odgajatelj, Ljiljana Ventengl, odgajatelj, Ivona Ivanović Srnović, pravnik i socijalni radnik i Karolina Burek Bilokapić, socijalni pedagog.